Olomoucký krajMěsto ProstějovProstějovský VečerníkNadační fond Olomouckého krajského fotbalového svazu

Aktuality

Trenérská online licence Grassroots leader
11. květen 2017

Začínající trenéři mají nového pomocníka - online  trenérskou licenci Grassroots leader.

Fotbalová asociace České republiky si velmi váží Vaší energie, kterou stovky rodičů a nadšenců věnuje práci s našimi nejmenšími fotbalisty. Těmto lidem by FAČR v této nelehké práci ráda podala pomocnou ruku, a proto byl vytvořen a 1. 4. 2017 spuštěn základní stupeň trenérského vzdělání, který je zaměřen především na děti, které s fotbalem začínají, nebo nedávno začaly. Jedná se o kategorie předpřípravek a přípravek, tedy děti zhruba od 5 do 11 let věku.

,,Věříme, že licence Grassroots Leader zasáhne a ovlivní co největší množství lidí, kteří se pohybují kolem malých fotbalistů. Jeho spuštěním bychom rádi docílili co nejširší a hlavně jednotné informovanosti všech, kteří děti trénují. Vše je připraveno v co nejstručnější formě, ale zároveň v souvislostech, které jsou pro správnou výchovu velmi důležité. Nejde jen o organizaci tréninku, ale třeba i to, jak s dětmi mluvit a jak se k nim chovat, nebo jak jejich rodičům pomoci nastavovat správnou životosprávu, co si vzít k pití, jaké mít kopačky a jak dětem komplexně pomáhat." řekl k licenci tvůrce obsahu Antonín Plachý, vedoucí trenérsko-metodického úseku FAČR. ,,Rozhodli jsme se také, že tento certifikát dáme i jako povinou součást kurzů vyšších licencí, bude to vlastně takové domácí večerní samostudium," dodal ještě k využití licence Plachý.

V rámci této online licence naleznete základní tématické celky, které by měl každý začínající trenér znát, a to koučink a pedagogika, herní koncepce, biomedicína a první pomoc, plán tréninku a organizace a jako poslední spolupráce s rodiči a vývoj dítěte. ,,Věříme, že tato první trenérská licence poslouží i k osobnímu rozvoji především mnoha rodičů a pomůže zkvalitnit trenérskou práci u dětí. Licenci navíc bude možné získat z pohodlí domova, protože kompletně probíhá online. Licence bude zcela zdarma, budoucí trenéři a trenérky tak budou muset obětovat pouze přibližně šest až osm hodin času, který si ale mohou rozvrhnout dle svých časových možností, není třeba vše splnit najednou. Licence pak bude platná stejně jako ostatní typy licencí, a to 3 roky, během kterých se mohou uchazeči přihlásit na vyšší licence, případně po 3 letech opět splnit test pro obnovení Grassroots leader certifikátu," doplnil na závěr jeden z tvůrců licence Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR.

Od 1. 7. 2017 budou muset mít alespoň tuto licenci povinně všichni trenéři, kteří působí u týmů mládeže v roli trenérů nebo asistentů.

Licenci je možné získat na adresách leadercertifikat.fotbal.cz a stansetrenerem.fotbal.cz

STAŇ SE ROZHODČÍM!
9. květen 2017

 

ONLINE PŘÍHLÁŠKA ZDE

METLE CUP 2017
3. květen 2017

POZVÁNKA NA METLE CUP 2017 

TJ Sokol Otaslavice fotbalový oddíl Vás srdečně zve na 2. ročník turnaje v malé kopané, který se koná v sobotu 15. července 2017 na fotbalovém hřišti v Otaslavicích.

Bližší informace k turnaji podají organizátoři:
kalab.michal@rkt.cz, Pavel Skalický, 604326132,
martin.vogl@email.cz

Bližší info ke stažení níže

PÍSKEJ-MÁVEJ-ROZHODUJ: DRUHÁ ZASTÁVKA V OLOMOUCI
1. květen 2017

Náborový projekt Fotbalové asociace České republiky pro nové rozhodčí PÍSKEJ-MÁVEJ-ROZHODUJ se chystá na svoji druhou zastávku. Po dubnové premiéře ve středočeském Slaném se druhá akce uskuteční v Olomouci ve čtvrtek 18. května na Andrově stadionu – tedy na místě, které jen o den dříve hostí finále domácí pohárové soutěže MOL Cup mezi Opavou a Zlínem.

 

Program olomoucké náborové akce pro rozhodčí začne v 17:00 na hlavním stadionu.

 

 

NOMINACE VÝBĚRY OFS U11 a U12
26. duben 2017

TURNAJ VÝBĚRŮ OFS KATEGORIE U11 A U12 - MOHELNICE 3.5. 2017

Sraz všech nominovaných hráčů je ve středu 3. května v 07:20 hodin na parkovišti u prostějovské Víceúčelové haly - Zimního stadionu. Odjezd autobusu mezi 07:30 a 07:45 hodin. 

Předpokládaný návrat okolo 16:00 hodin. Pro všechny hráče bude zajištěn oběd a pitný režim. 

Na chlapce čekají čtyři zápasy v každé kategorii. Od 09:35 s OFS Šumperk, 10:45 s OFS Olomouc, 11:55 s OFS Přerov a od 13:40 hodin s OFS Jeseník. Hrací doba je 2x15 minut.

Kontaktní osoba: Juraj Šulc, předseda KM, TF: 733 171 802

NOMINACE:

KATEGORIE U11: Jan Kumstát, Maxim Mrva, Filip Pekr, Denis Doležel (všichni FC Kostelec na Hané), Denis Komárek (TJ Smržice), Tomáš Pán, Marek Šídlo (oba TJ Sokol Čechovice), Michal Bosák (FK Němčice nad Hanou), Viktor Burget (Sokol Konice), Filip Šindler, Martin Škoda, Lukáš Uhřík (všichni TJ Sokol Olšany)

KATEGORIE U12: Ondřej Borovec, Tomáš Kaštyl (oba TJ Sokol Mostkovice), Ivan Gábor, Michal Otruba, Tomáš Zapletal (všichni TJ Sokol Olšany), Adam Komišák, Ondřej Slavíček (oba FC Kostelec na Hané), Patrik Macháň, Štěpán Macháň, Rostislav Sekanina, Patrik Šteigl, Tomáš Varcaba (všichni TJ Sokol Čechovice), Radovan Novotný (FK Němčice nad Hanou)

Výsledky podzimního turnaje ZDE 

KONEČNÁ NOMINACE NA TURNAJ OKRESNÍCH VÝBĚRŮ KATEGORIE U11 A U12 KE STAŽENÍ NÍŽE. 

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN