Olomoucký krajMěsto ProstějovProstějovský VečerníkNadační fond Olomouckého krajského fotbalového svazu

Aktuality

Zpráva Komise mládeže
17. duben 2020

Naplánujte si díky XPS novou sezónu již teď !!!

 

Již více než 830 klubů zažádalo o licence software XPS. Přidejte se k nim i vy a naplánujte si novou sezónu s předstihem. V programu již nyní najdete stovky fotbalových cvičení pro hráče, brankáře a také na individuální trénink doma.

 

V XPS můžete vytvořit tréninkové plány pro vaše týmy na celou sezónu. Uchovávat si můžete informace o hráčích, výsledky jejich testů nebo třeba zkoumat jejich tréninkovou docházku. Díky propojení na IS systém FAČR pak můžete sledovat i jejich zápasové vytížení. Společně s trenéry ve vašem klubu sdílejte společnou sbírku týmových cvičení, individuální cviky na domácí trénink hráčů nebo třeba společnou sbírku klubových dokumentů. Jednoduše si můžete vytvořit vaše cvičení za pomoci kreslítka cvičení a animací, které jsou součástí programu.

 

FAČR nabízí licence XPS klubům v ČR zdarma. Jak je můžete získat? Podívejte se na následující stránku: https://xps.fotbal.cz/licence-pro-kluby/p274

 

V současné chvíli navíc mohou kluby využít zdarma do konce května PROFI licence hráčů a tím i v době karantény zasílat hráčům ind. tréninky a sdílet jim vlastní materiál. Trenéři si pak mohou čas bez tréninků zkrátit při práci s Video Analyzérem, který mohou též zdarma vyzkoušet do konce června. O oba typy licencí stačí zažádat na mailu: cze@sidelinesports.com. Jak funguje střih a práce v Analyzéru jsme si ukázali na společném webináři zde: https://www.youtube.com/watch?v=4yoO0zGBiQw&t=1978s

 

Neváhejte a připojte se k početné skupině týmů v ČR, kteří již XPS využívají.

 

Matěj Vybíhal
Grassroots trenér mládeže FAČR

OFS Prostějov

Novela SŘ a přestupního řádu
9. duben 2020
VV FAČR ukončil amatérské soutěže, pohár se odkládá
9. duben 2020

Výkonný výbor FAČR na svém zasedání 7. 4. 2020 konstatoval, že pokračování amatérských soutěží představuje v současné době i nadcházejícím období nepřijatelné zdravotní riziko.

Výkonný výbor vnímá, že dohrání soutěží není ani v rámci letních měsíců fakticky možné a v důsledku těchto skutečností rozhodl VV FAČR o následujících opatřeních: 

  • Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020.
  • Kluby nepostupují a nesestupují vyjma případů stanovených Rozhodnutím. Pravidla pro doplňování soutěží se použijí v souladu se Soutěžním řádem.
  • Pro zachování prostupnosti amatérských a profesionálních soutěží pro soutěžní ročník 2020/2021 se pro losovací aktiv organizovaný ŘKČ A ŘKM stanoví nejzazší termín 15. srpna 2020.
  • Semifinálová a finálové utkání MOL Cup (původně 22. dubna a 20. května) se sehrají v nových termínech, které určí řídící orgán soutěže na základě dalšího vývoje opatření orgánů státní správy.
  • Jarní přestupní okno pro amatéry (1. ledna – 31. března) se prodlužuje do 31. května 2020.
  • Pořádání nemistrovských soutěží a přátelských utkání je možné pouze v souladu s rozhodnutími orgánů státní správy.
  • Tyto, jakož i další související změny, se řídí Soutěžním řádem účinným ke dni 8. 4. 2020, a rozhodnutím VV FAČR o ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a souvisejících opatřeních.

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích. Co se týká dohrání pohárové sezóny, v tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vývoj reagovat a program MOL Cupu tak dohrát. Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárový ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června,“ dodává k rozhodnutí VV FAČR předseda asociace Martin Malík. 

 

V příloze naleznete rozhodnutí VV FAČR o ukončení soutěžního ročníku 2019/2020.

 

Změna sekretáře OFS Prostějov
9. duben 2020

Ke dni 1.4.2020 proběhla změna na pozici sekretáře OFS Prostějov, od tohoto data bude funkci vykonávat Petr Antoníček.
Stávající kontakty (tj. tel 774 490 029, mail ofsprostejov@centrum.cz) jsou nadále v platnosti.


Petr Antoníček
sekretář OFS Prostějov

Program mistrovských soutěží OFS je ODLOŽEN!
16. březen 2020

Na základě přijetí krizového opatření a vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky s platností od 12. března 2020, které bylo v neděli 15. března 2020 rozšířeno na celostátní karanténu, se z pověření Výkonného výboru OFS Prostějov odkládají všechna plánovaná soutěžní utkání řízená OFS Prostějov až do odvolání! 

O případných změnách a dalším postupu budete včas informováni.

 

V Prostějově 16.3.2020

Roman Minx                                                         RNDr. Milan Elfmark

předseda STK OFS Prostějov                              předseda VV OFS Prostějov

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN