Olomoucký krajMěsto ProstějovProstějovský VečerníkNadační fond Olomouckého krajského fotbalového svazu

Aktuality

Vyhlášení dotačního neinvestičního programu státní podpory sportu na období roku 2018 MŮJ KLUB
6. prosinec 2017

Dotační programy MŠMT na rok 2018 vypsány!

Programy I, II, a VIII + IV na rok 2018 byly právě zveřejněny na stránkách MŠMT (pod jinými názvy)

Vyhlášení dotačního neinvestičního programu státní podpory sportu na období roku 2018 MŮJ KLUB

Program MŮJ KLUB se vyhlašuje na období roku 2018. 

Žádost musí být odevzdána v listinné formě na podatelnu MŠMT nebo doručena poštou na adresu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Karmelitská 529/5, Malá Strana, Praha 1, 11812, nebo v elektronické podobě do datové schránky MŠMT (ID: vidaawt ) nejpozději do 29. prosince 2017.Pro splnění tohoto termínu je rozhodné datum podání. Zmeškání lhůty pro podání žádosti nelze prominout.

Účelem programu je podpora sportovních aktivit dětí a mládeže ve věku od 6 do 23 let, a to na základě předložených projektů na financování sportovních spolků a činnost s tím spojenou, zahrnující také údržbu a provoz sportovních zařízení využívaných dětmi a mládeží.

Členská základna

Jako podklad pro poskytnutí státní podpory pro rok 2018 budou použity údaje, vyplněné v žádosti, o členské základně spolku, která se vztahuje k dětem a mládeže od 6 do 23 let, a to ke dni podání žádosti. Brán zřetel bude na výše uvedené členy, kteří cvičí minimálně 1x týdně. Další informace k poskytnutí případné státní podpory v souvislosti s členskou základnou viz bod 4. Metodický pokyn.

Žadatel k žádosti doloží jmenný seznam členů, kterými jsou děti a mládež od 6 do 23 let a uvede jejich rok narození (nikoli celé datum). Za děti mládež od 6 do 23 let se pro účely tohoto programu považují ročníky 1995 až 2012 včetně.

Oprávněný žadatel musí mít:

a) minimální výši členského příspěvku 100,- Kč na osobu za rok v případě dětí a mládeže ve věku 6 až 23 let za kalendářní rok 2017.

b) minimální počet dětí a mládeže v rámci sportovního spolku, a to v počtu alespoň 12 osob ve věku 6 až 23 let.

Způsob podávání žádostí s podrobným popisem je zveřejněn v přiložených dokumentech

Členská základna
Jako podklad pro poskytnutí státní podpory pro rok 2018 budou použity údaje, vyplněné v žádosti, o členské základně spolku, která se vztahuje k dětem a mládeže od 6 do 23 let, a to ke dni podání žádosti. Brán zřetel bude na výše uvedené členy, kteří cvičí minimálně 1x týdně. Další informace k poskytnutí případné státní podpory v souvislosti s členskou základnou viz bod 4. Metodický pokyn.
Žadatel k žádosti doloží jmenný seznam členů, kterými jsou děti a mládež od 6 do 23 let a uvede jejich rok narození (nikoli celé datum). Za děti mládež od 6 do 23 let se pro účely tohoto programu považují ročníky 1995 až 2012 včetně.

http://www.msmt.cz/sport-1/vyhlaseni-dotacniho-neinvesticniho-programu-muj-klub-na-rok

Vánoční turnaje přípravek
5. prosinec 2017

Dne 17.12. 2017 pořádá OFS Prostějov turnaje kategorie mladší a starší přípravky. Turnaje se uskuteční v Nezamyslicích na Hané. Pozvánky s podrobnějšími informacemi najdete vpravo v sekci Zprávy OFS. Kapacita je omezená, prosím zájemce o start na turnajích, aby kontaktovali sekretáře OFS - TF: 604 594 743 nebo e-mail: ofsprostejov@centrum.cz

Opustil nás František Mikulka
8. listopad 2017

Ve čtvrtek 2. listopadu 2017 navždy dotlouklo srdce pana Františka Mikulky. Dlouholetý a zapálený fotbalový funkcionář na úrovni OFS a Ol KFS, jenž obdržel za svou oddanost nejpopulárnějšímu sportu světa i Cenu Dr. Václava Jíry, skonal ve věku 82 let.

Poslední rozloučení se koná v pátek 10. listopadu 2017 od 11:45 hodin ve smuteční obřadní síni na městském hřbitově v Prostějově. 

Vítězem poháru Sokol Konice
26. říjen 2017

Středeční finálové utkání mezi Sokolem Konice a FC Kralice na Hané, skončilo neřčekaně jasnou výhrou domácího týmu. Po vítězství - 3:0, se svěřenci Petra Ullmanna radovali ze zisku okresního poháru OFS Prostějov. 

"Utkání bylo rychlé, diváci viděli tři krásné branky. Celkově se mi líbila jak sportovní, tak i organizační úroveň," komentoval předseda Výkonného výboru OFS Prostějov Milan Elfmark, jenž v doprovodu Jana Kubaláka předával vítěznou trofej.

Kompletní reportáž z utkání a fotogalerie ZDE

Finále je tady! Konici vyzvou ve středu Kralice
23. říjen 2017

Finálové utkání okresního poháru se hraje už tuto středu 25.10. 2017! Již dříve se kvalifikovala Konice, minulý čtvrtek pak po penaltové výhře s Plumlovem se staly druhým finalistou Kralice. 

Utkání bude mít slavnostní ráz. "Na hřiště doprovodí obě mužstva mládežníci obou oddílů. V poločase pak sehrají přátelský zápas," prozradil šéf konického Sokola Jiří Kučera. 

Bezprostředně po zápase dojde k předání poháru předsedou OFS Milanem Elfmarkem. 

Duel bude řídit trojice Tomáš Řezníček - Jiří Horák a Milan Zatloukal. Výkop je určen na 18:00 hodin a hrát se bude poprvé v historii finále OFS pod umělým osvětlením! 

Reportáž z druhého semifinále mezi Plumlovem a Kralicemi ZDE

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN