Olomoucký krajMěsto ProstějovProstějovský VečerníkNadační fond Olomouckého krajského fotbalového svazu

Aktuality

MŠMT odsouhlasilo předložený Koncept financování členských a pobočných spolků FAČR pro rok 2018
28. červenec 2018

Na jednání mezi zástupci MŠMT a FAČR byl schválen předložený Koncept financování členských a pobočných spolků, který připravila FAČR. Celkově se jedná o částku přibližně 300 miliónů korun, kterými budou podpořeny členské a pobočné spolky FAČR. 

Zásadní změnou je převzetí všech nákladů na rozhodčí a delegáty soutěží organizovaných FAČR, kterým členské kluby FAČR získají proti předchozímu roku navýšení finanční podpory v celkové hodnotě cca 30 milionů korun.

„Navýšení finanční podpory je pro kluby myslím velmi dobrou zprávou, navíc velkou výhodou schváleného konceptu je také co možná největší administrativní jednoduchost celého procesu. Situace kolem přerozdělování financí do nižších pater fotbalové rodiny pro nás byla naprosto urgentní a esenciální záležitostí, která musela být vyřešena co nejdříve. Chtěl bych tak v tomto smyslu poděkovat zástupcům MŠMT, kteří naléhavost situace viděli podobně a k řešení celého problému přistoupili ryze prakticky a věcně,“ říká k závěrům z jednání předseda FAČR Martin Malík.

Součástí schváleného Konceptu financování členských a pobočných spolků FAČR je také navíc podpora mládeže, regionálních a klubových akademií, ženského fotbalu, sociálních projektů, tj. všech oblastí, kterým FAČR přikládá zvýšenou prioritu v dlouhodobém časovém horizontu.

Časový předpoklad realizace této finanční podpory FAČR je přibližně jeden měsíc, tedy v průběhu srpna 2018 budou realizovány veškeré platby. V této věci proběhne v srpnu informativní setkání se zástupci OFS, KFS na Moravě i v Čechách, o jejichž přesném termínu bude vedení FAČR jednotlivé subjekty s dostatečným předstihem informovat

DOŠKOLENÍ TRENÉRŮ LICENCE B a C
12. červenec 2018

Doškolení trenérů licence „B“ a „C“ v Ol. KFS náhradní termín.

Doškolení se uskuteční v pondělí  30. července 2018 v sídle Olomouckého KFS – učebna ve 2. podlaží  severní tribuny Androva stadionu. 
Doškolení je určeno pro  absolventy licence „B“ a licence „C“ jimž končí platnost licence  i pro ostatní trenéry s propadlou licencí. 

     Pro účast na doškolení je nezbytné se přihlásit na WWW.fotbal.cz, kliknout na odkaz trenéři, vpravo rozkliknout termínová listina kurzů a akcí.

    Následně najet na KURZ  Doškolení UEFA B licence, Olomoucký kraj – rozkliknout a vyplnit potřebné informace – nezapomenout na potvrzení.

    FAČR Praha, na základě přihlášky, vám vystaví fakturu na částku 300,- Kč. Fakturu je nezbytné uhradit do zahájení doškolení.

 Každý účastník předloží starý trenérský průkaz a fotografii.

Program doškolení trenérů licence „B“ a „C“ v Ol. KFS            

14.30 – 15.00       Prezentace  trenérů

15.00 – 15.45       Pravidla hry, základní změny, přestupní řád                   Peřina Pavel

16,00 – 17.30       Nové trendy v tréninkovém procesu mládeže                  Staroba Lukáš

17.45 – 18.30       Nové trendy z hlediska kondiční přípravy                        Ostrý Jiří

18.45 – 19.30      Tréninkový proces v kategorii přípravek                           Hrubý Michal

LOSOVACÍ AKTIV SR 2018/2019
26. červen 2018

Losovací aktiv Okresního fotbalového svazu Prostějov, se koná ve středu11. července 2018 od 17,00 hod v sále KD Smržice.

Losovacího aktivu jsou povinni účastnit se zástupci všech členských klubů, které podaly přihlášku družstva do soutěže, dle čl. 28.4 RS.

V případě své neúčasti se vystavují pořádkové pokutě za neplnění si svých povinnosti vůči OFS Prostějov.

Návrh zařazení družstev členského klubu do soutěží a rozdělení soutěží na skupiny bude zveřejněno na Úřední desce webových stránek OFS Prostějov www.ofsprostejov.cz

Zdeněk Vysloužil, sekretář OFS                               Roman Minx, předseda STK OFS

NAŘÍZENÍ UTKÁNÍ
10. červen 2018

STK OFS Prostějov nařizuje ve smyslu čl. 3.6 RS k nenarušení regulérnosti soutěží, jednotné začátky vybraných soutěží mužů.

II. TŘÍDA OFS MUŽI - 26. KOLO, SOBOTA 16.6. OD 17.30 HODIN

TJ HORNÍ ŠTĚPÁNOV - TJ SOKOL VÍCOV

TJ SOKOL OTASLAVICE - FC DOBROMILICE

TJ SOKOL VRAHOVICE - FC PTENÍ

 

PŘIHLÁŠKY SOUTĚŽÍ SR 2018/2019
7. červen 2018

Přihlášky do soutěží OFS Prostějov pro SR 2018/2019 se musí doručit na OFS nejpozději do 19. června 2018. Přihlášku najdete v sekci       KE STAŽENÍ (DOKUMENTY KE STAŽENÍ) nebo dole na odkazu u této aktuality. 

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN