Olomoucký krajMěsto ProstějovProstějovský VečerníkNadační fond Olomouckého krajského fotbalového svazu

Aktuality

Turnaj výběrů OFS U11 a U12
14. září 2017

První turnaj výběrů OFS Olomouckého kraje, se uskuteční ve středu 4. října 2017 v Mohelnici. Zodpovědnost za nominaci výběrů OFS Prostějov mají Michal Uhřík, Juraj Šulc a Jakub Zatloukal.

Nominační trénink se uskuteční v úterý 26. září 2017 od 16:30 na hřišti v Kostelci na Hané.

Komise mládeže OFS Prostějov žádá trenéry kategorií U11 a U12, aby předali tuto informaci rodičům nejtalentovanějších hráčů svých družstev a výběrového tréninku, na kterém proběhne konečná nominace hráčů, kteří by měli reprezentovat OFS Prostějov se zúčastnili.   

Kontaktní osoby:

Kategorie U12: Michal Uhřík 608 711 404.

Kategorie U11: Jakub Zatloukal 734 825 083.

Juraj Šulc 733 171 802, předseda KM

Další díl Fotbalové (R)EVOLUCE: peníze z dotací přímo ke klubům!
17. srpen 2017

Fotbalová (R)EVOLUCE, projekt FAČR odstartovaný před 2 lety především kvůli pomoci se zjednodušením administrativy, zavedením elektronizace a s tím spojeným odstraněním byrokratických překážek, brzy nabídne domácím klubům další zajímavý bonus. Kluby totiž obdrží finanční prostředky ze státních dotačních programů, které jsou určené právě na jejich provoz, přímo na své bankovní účty. To samé se týká i všech spolků v rámci asociace stejně jako krajských a okresních svazů.

Zatímco v minulých letech takové finanční prostředky byly poskytovány prostřednictvím tzv. podúčtu v rámci Informačního systému (IS) FAČR, v nejbližší době se zavedená praxe změní s tím, že kluby (+ spolky), KFS a OFS peníze obdrží přímo na své účty uvedené v IS.

„Věříme, že elektronizací procesu poskytování finanční podpory zvýšíme přehlednost pro příjemce této podpory FAČR, efektivitu v administrativní části a vzhledem k faktu, že se většinou jedná o státní dotace, budeme maximálně otevřeni možným budoucím kontrolám ze strany interních či externích kontrolních orgánů,“ uvedl Libor Kabelka, ředitel Finančního oddělení FAČR.

Kluby by měly zmíněné finanční prostředky obdržet v dohledné době, celkem se jedná o 3500 subjektů, které na dotační peníze mohou dosáhnout. Celý proces bude zpracován elektronicky. Aktuálně FAČR akceptovala v programu 5 určeného na svoji činnost MŠMT částku 360 milionů korun.

 „Na základě očekávaného Rozhodnutí o poskytnutí dotace MŠMT bychom měli tuto částku obdržet do konce srpna 2017 na bankovní účet FAČR. Následně bude možno obratem tuto finanční podporu - dotaci poskytnout dle podmínek účelového určení v Rozhodnutí MŠMT subjektům FAČR,“ doplnil Kabelka. 

Vše o finanční podpoře a čerpání prostředků najdete v příloze (viz PDF). 

Kostelečtí benjamínci převálcovali konkurenci
28. červen 2017

Favorit potvrdil očekávání. Nedělní finálový turnaj starších přípravek o titul přeborníka prostějovského okresu dopadl podle očekávání. Beze ztráty jediného bodu zvítězili borci Kostelce na Hané. Druhou příčku si vybojovali kluci z Nezamyslic, třetí pozice patřila Mostkovicím. „Hráli dobře a byli nejlepší,“ prohlásil na adresu vítězů Roman Minx, předseda STK a hlavní organizátor finálového klání.

 Do závěrečného turnaje se kvalifikovalo devět družstev, podle umístění v jarní části okresních soutěží. Předem se omluvily celky Smržic a Konice, které měly patřit k papírovým favoritům. Vysoké ambice nazančili pozdější finalisté hned v základních skupinách. V áčku si počínali nejlépe benjamínci Nezamyslic, kteří získali plný počet bodů za čtyři vítězství. Obdobně projel béčkem Kostelec na Hané. Do semifinále doprovodily tuto dvojici celky Mostkovic a Němčic nad Hanou.

 Nevděčná poslední příčka zbyla na Kralice na Hané, první turnajovou radost si naopak prožili elévové Přemyslovic, kteří přetlačili v zápase o sedmou pozici Horní Štěpánov. Páté místo brala prostějovská Haná, po výhře nad Určicemi.

 Hodně dramatické byly semifinálové duely. Kostelečtí se hodně nadřeli s bojovnými Mostkovicemi. Nezamysličtí se rozešli s němčickým rivalem smírně a rozhodovaly až pokutové kopy, v nichž byla úspěšnější drobotina z ´Nezátek´.

 Vítězná sestava Kostelce (snímky všech semifinalistů ve fotogalerii)

Pohár za třetí místo si ze Ptení nakonec odváželi Mostkovičtí, když přejeli na závěr Němčice nad Hanou. Ve finále pak byl dlouho nerozhodný stav. Střelecké trápení Kostelce prolomil až ve druhém poločase Maxim Mrva. Bojovníci v zeleném však dokázali kontrovat – 1:1. Rozhodující gól padl až pár minut před koncem, když se podruhé trefil Mrva – 2:1. Následně pak ještě Kostelečtí přidali dvě branky a zaslouženě se radovali z prvenství. „Trochu jsem s tím počítal. V posledním období se nám herně i výsledkově dařilo. Protrápili jsme se v semifinále přes Mostkovice. Ve finále držel soupeře dlouho gólman, zvonily tyče. Mohli jsme i prohrávat. Klukům musím poděkovat. Moc to chtěli vyhrát. Odměnou jim je středeční výlet do Šumperka na krajské finále,“ komentoval Jakub Zatloukal, trenér malých Kostelečáků. Jako úspěch považují druhou příčku i Nezamysličtí. „Druhé místo beru jako velký úspěch. Ve Ptení se mi líbilo. Měli jsme trochu obavy. Kvalita hřiště byla horší, ale organizačně klapalo všechno, jak mělo. K tomu nemáme co dodat,“ chválil příjemné prostředí nezamyslický trenér Tomáš Mariánek. Jeho svěřenci se druhým místem kvalifikovali na finálový turnaj nejlepších krajských týmů. „Těšíme se moc. Nikdy jsme na takovém velkém turnaji nebyli. Jsme rádi, že tam budeme a uvidíme jak na tom budeme ve srovnání s krajskou konkurencí. Kluci jsou navíc šťastní, že nemusí do školy,“ usmíval se Mariánek.

Kostelečtí na rozdíl o poraženého finálového soupeře již s krajským finále zkušenosti mají. „Loni jsme byli druzí. Letos bychom tedy chtěli vyhrát,“ uzavřel Jakub Zatloukal. 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS Z TURNAJE KE STAŽENÍ NÍŽE

Losovací aktiv soutěží OFS pro SR 2017-2018
20. červen 2017

Losovací aktiv soutěží OFS pro SR 2017-2018

Losovací aktiv Okresního fotbalového svazu Prostějov, se koná v pátek 30.června 2017 od 17,00 hod v sále KD Kralice na Hané.

Losovacího aktivu jsou povinni účastnit se zástupci všech členských klubů, které podaly přihlášku družstva do soutěže, dle čl. 28.4 RS.

V případě své neúčasti se vystavují pořádkové pokutě za neplnění si svých povinnosti vůči OFS Prostějov.

Návrh zařazení družstev členského klubu do soutěží a rozdělení soutěží na skupiny bude zveřejněno na Úřední desce webových stránek OFS Prostějov www.ofsprostejov.cz

Zdeněk Vysloužil, sekretář OFS                               Roman Minx, předseda OFS

V příloze ke stažení rozdělení přihlášených mužstev do soutěží SR 2017-2018

FINÁLE STARŠÍCH PŘÍPRAVEK - 18.6. 2017
7. červen 2017

Finálové turnaje starších přípravek znají své obsazení. V neděli 18.6. 2017 se uskuteční Finále A na hřišti FC Ptení. Kvalifikovala se do něj družstva z 1., 2 a některá ze 3. míst základních skupin dle bodových zisků. 

ROZLOSOVÁNÍ A PROPOZICE KE STAŽENÍ VPRAVO V SEKCI ZPRÁVY Z OFS

O poháry a medaile se utkají ale zbývající týmy, pro které OFS připravil Finále B, jehož pořadatelem je Jiskra Brodek u Konice. 

FINÁLE A - kvalifikovaná družstva: Sokol Konice, TJ Horní Štěpánov, TJ Smržice, FC Kostelec na Hané, TJ Haná Nezamyslice, FK Němčice na Hanou, TJ Sokol Určice, FC Kralice na Hané, TJ Sokol Přemyslovice, TJ Haná Prostějov, TJ Sokol Mostkovice. 

FINÁLE B - kvalifikovaná družstva: SK Lipová, SK Protivanov, 1.SK Prostějov, TJ Sokol Brodek u Prostějova, TJ Sokol Otaslavice, TJ Sokol Vrahovice.

Konečné tabulky ke stažení níže

 

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN