Olomoucký krajMěsto ProstějovProstějovský VečerníkNadační fond Olomouckého krajského fotbalového svazu

Aktuality

METLE CUP 2017
3. květen 2017

POZVÁNKA NA METLE CUP 2017 

TJ Sokol Otaslavice fotbalový oddíl Vás srdečně zve na 2. ročník turnaje v malé kopané, který se koná v sobotu 15. července 2017 na fotbalovém hřišti v Otaslavicích.

Bližší informace k turnaji podají organizátoři:
kalab.michal@rkt.cz, Pavel Skalický, 604326132,
martin.vogl@email.cz

Bližší info ke stažení níže

PÍSKEJ-MÁVEJ-ROZHODUJ: DRUHÁ ZASTÁVKA V OLOMOUCI
1. květen 2017

Náborový projekt Fotbalové asociace České republiky pro nové rozhodčí PÍSKEJ-MÁVEJ-ROZHODUJ se chystá na svoji druhou zastávku. Po dubnové premiéře ve středočeském Slaném se druhá akce uskuteční v Olomouci ve čtvrtek 18. května na Andrově stadionu – tedy na místě, které jen o den dříve hostí finále domácí pohárové soutěže MOL Cup mezi Opavou a Zlínem.

 

Program olomoucké náborové akce pro rozhodčí začne v 17:00 na hlavním stadionu.

 

 

NOMINACE VÝBĚRY OFS U11 a U12
26. duben 2017

TURNAJ VÝBĚRŮ OFS KATEGORIE U11 A U12 - MOHELNICE 3.5. 2017

Sraz všech nominovaných hráčů je ve středu 3. května v 07:20 hodin na parkovišti u prostějovské Víceúčelové haly - Zimního stadionu. Odjezd autobusu mezi 07:30 a 07:45 hodin. 

Předpokládaný návrat okolo 16:00 hodin. Pro všechny hráče bude zajištěn oběd a pitný režim. 

Na chlapce čekají čtyři zápasy v každé kategorii. Od 09:35 s OFS Šumperk, 10:45 s OFS Olomouc, 11:55 s OFS Přerov a od 13:40 hodin s OFS Jeseník. Hrací doba je 2x15 minut.

Kontaktní osoba: Juraj Šulc, předseda KM, TF: 733 171 802

NOMINACE:

KATEGORIE U11: Jan Kumstát, Maxim Mrva, Filip Pekr, Denis Doležel (všichni FC Kostelec na Hané), Denis Komárek (TJ Smržice), Tomáš Pán, Marek Šídlo (oba TJ Sokol Čechovice), Michal Bosák (FK Němčice nad Hanou), Viktor Burget (Sokol Konice), Filip Šindler, Martin Škoda, Lukáš Uhřík (všichni TJ Sokol Olšany)

KATEGORIE U12: Ondřej Borovec, Tomáš Kaštyl (oba TJ Sokol Mostkovice), Ivan Gábor, Michal Otruba, Tomáš Zapletal (všichni TJ Sokol Olšany), Adam Komišák, Ondřej Slavíček (oba FC Kostelec na Hané), Patrik Macháň, Štěpán Macháň, Rostislav Sekanina, Patrik Šteigl, Tomáš Varcaba (všichni TJ Sokol Čechovice), Radovan Novotný (FK Němčice nad Hanou)

Výsledky podzimního turnaje ZDE 

KONEČNÁ NOMINACE NA TURNAJ OKRESNÍCH VÝBĚRŮ KATEGORIE U11 A U12 KE STAŽENÍ NÍŽE. 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI GRASSROOTS TRENÉRA MLÁDEŽE OFS
20. duben 2017

Na základě schválení VV FAČR budou od 1. 8. 2017 nově zřízeny pozice GRASSROOTS TRENÉRŮ MLÁDEŽE OFS (GTM OFS). Do roku 2018 by FAČR chtěla mít těmito GTM OFS plně obsazeny všechny okresy v rámci České republiky s tím, že jejich hlavní zaměření bude pro výběr a práci s mládeží ve věku U6 – U13, spolupráce s kluby, mateřskými a základními školami v daných okresech, vzdělávací činnost u kurzů C licence a spolupráce s SpSM v rámci příslušného okresu.

MLÁDEŽE OFS (GTM OFS). Do roku 2018 by FAČR chtěla mít těmito GTM OFS plně obsazeny všechny

okresy v rámci České republiky s tím, ţe jejich hlavní zaměření bude pro výběr a práci s mládeţí ve věku

U6 – U13, spolupráce s kluby, mateřskými a základními školami v daných okresech, vzdělávací činnost u

kurzů C licence a spolupráce s SpSM v rámci příslušného okresu.

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI GRASSROOTS TRENÉRA MLÁDEŢE OFS
Na základě schválení VV FAČR budou od 1. 8. 2017 nově zřízeny pozice GRASSROOTS TRENÉRŮ MLÁDEŽE OFS (GTM OFS). Do roku 2018 by FAČR chtěla mít těmito GTM OFS plně obsazeny všechny okresy v rámci České republiky s tím, ţe jejich hlavní zaměření bude pro výběr a práci s mládeţí ve věku U6 – U13, spolupráce s kluby, mateřskými a základními školami v daných okresech, vzdělávací činnost u kurzů C licence a spolupráce s SpSM v rámci příslušného okresu.

Na základě schválení VV FAČR budou od 1. 8. 2017 nově zřízeny pozice GRASSROOTS TRENÉRŮ MLÁDEŽE OFS (GTM OFS). Do roku 2018 by FAČR chtěla mít těmito GTM OFS plně obsazeny všechny okresy v rámci České republiky s tím, ţe jejich hlavní zaměření bude pro výběr a práci s mládeţí ve věku U6 – U13, spolupráce s kluby, mateřskými a základními školami v daných okresech, vzdělávací činnost u kurzů C licence a spolupráce s SpSM v rámci příslušného okresu.

FAČR - Staň se rozhodčím - nábor rozhodčích - elektronická přihláška
12. duben 2017

Není pochyb, že fotbal je nejkrásnější kolektivní hrou a současně i nejmasovějším sportem naší planety. Je to hra jednoduchá, ale přitom nesmírně vzrušující, přinášející lidem kladné i záporné emoce v mimořádných dávkách. Je jedním ze sportů, který smazává hranice mezi státy i rozdíly mezi lidskými rasami. A přitom klade jen minimální nároky na výstroj a vybavení.

Jen v samých začátcích tohoto sportu se utkání odehrávala bez rozhodčích, hráči se prostě mezi sebou nějak dohodli. Velmi záhy ale zjistili, že dohoda mnohdy není možná. Proto od roku 1874, kdy The Football Association v Anglii zavedla institut rozhodčího, dnes každé utkání řídí rozhodčí, od nějž se za všech okolností očekává naprostá objektivita a řízení hry v duchu pravidel. Rozhodčí musí být připraven nejen teoreticky, ale i po fyzické stránce, vždy musí být maximálně koncentrovaný a psychicky odolný.

Funkce rozhodčího ve fotbalu je naprosto nezastupitelná

V současné době je ve FAČR celkem 3732 registrovaných rozhodčích (stav dle databáze Informačního systému FAČR k 27. 1. 2017).

PROČ být rozhodčím?

Stát se rozhodčím je unikátní způsob, jak se účastnit fotbalu a přitom jej plnohodnotně prožívat. 

JEDNODUCHÁ REGISTRACE ZDE

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN