Olomoucký krajMěsto ProstějovProstějovský VečerníkNadační fond Olomouckého krajského fotbalového svazu

Aktuality

Kostelečtí benjamínci převálcovali konkurenci
28. červen 2017

Favorit potvrdil očekávání. Nedělní finálový turnaj starších přípravek o titul přeborníka prostějovského okresu dopadl podle očekávání. Beze ztráty jediného bodu zvítězili borci Kostelce na Hané. Druhou příčku si vybojovali kluci z Nezamyslic, třetí pozice patřila Mostkovicím. „Hráli dobře a byli nejlepší,“ prohlásil na adresu vítězů Roman Minx, předseda STK a hlavní organizátor finálového klání.

 Do závěrečného turnaje se kvalifikovalo devět družstev, podle umístění v jarní části okresních soutěží. Předem se omluvily celky Smržic a Konice, které měly patřit k papírovým favoritům. Vysoké ambice nazančili pozdější finalisté hned v základních skupinách. V áčku si počínali nejlépe benjamínci Nezamyslic, kteří získali plný počet bodů za čtyři vítězství. Obdobně projel béčkem Kostelec na Hané. Do semifinále doprovodily tuto dvojici celky Mostkovic a Němčic nad Hanou.

 Nevděčná poslední příčka zbyla na Kralice na Hané, první turnajovou radost si naopak prožili elévové Přemyslovic, kteří přetlačili v zápase o sedmou pozici Horní Štěpánov. Páté místo brala prostějovská Haná, po výhře nad Určicemi.

 Hodně dramatické byly semifinálové duely. Kostelečtí se hodně nadřeli s bojovnými Mostkovicemi. Nezamysličtí se rozešli s němčickým rivalem smírně a rozhodovaly až pokutové kopy, v nichž byla úspěšnější drobotina z ´Nezátek´.

 Vítězná sestava Kostelce (snímky všech semifinalistů ve fotogalerii)

Pohár za třetí místo si ze Ptení nakonec odváželi Mostkovičtí, když přejeli na závěr Němčice nad Hanou. Ve finále pak byl dlouho nerozhodný stav. Střelecké trápení Kostelce prolomil až ve druhém poločase Maxim Mrva. Bojovníci v zeleném však dokázali kontrovat – 1:1. Rozhodující gól padl až pár minut před koncem, když se podruhé trefil Mrva – 2:1. Následně pak ještě Kostelečtí přidali dvě branky a zaslouženě se radovali z prvenství. „Trochu jsem s tím počítal. V posledním období se nám herně i výsledkově dařilo. Protrápili jsme se v semifinále přes Mostkovice. Ve finále držel soupeře dlouho gólman, zvonily tyče. Mohli jsme i prohrávat. Klukům musím poděkovat. Moc to chtěli vyhrát. Odměnou jim je středeční výlet do Šumperka na krajské finále,“ komentoval Jakub Zatloukal, trenér malých Kostelečáků. Jako úspěch považují druhou příčku i Nezamysličtí. „Druhé místo beru jako velký úspěch. Ve Ptení se mi líbilo. Měli jsme trochu obavy. Kvalita hřiště byla horší, ale organizačně klapalo všechno, jak mělo. K tomu nemáme co dodat,“ chválil příjemné prostředí nezamyslický trenér Tomáš Mariánek. Jeho svěřenci se druhým místem kvalifikovali na finálový turnaj nejlepších krajských týmů. „Těšíme se moc. Nikdy jsme na takovém velkém turnaji nebyli. Jsme rádi, že tam budeme a uvidíme jak na tom budeme ve srovnání s krajskou konkurencí. Kluci jsou navíc šťastní, že nemusí do školy,“ usmíval se Mariánek.

Kostelečtí na rozdíl o poraženého finálového soupeře již s krajským finále zkušenosti mají. „Loni jsme byli druzí. Letos bychom tedy chtěli vyhrát,“ uzavřel Jakub Zatloukal. 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS Z TURNAJE KE STAŽENÍ NÍŽE

Losovací aktiv soutěží OFS pro SR 2017-2018
20. červen 2017

Losovací aktiv soutěží OFS pro SR 2017-2018

Losovací aktiv Okresního fotbalového svazu Prostějov, se koná v pátek 30.června 2017 od 17,00 hod v sále KD Kralice na Hané.

Losovacího aktivu jsou povinni účastnit se zástupci všech členských klubů, které podaly přihlášku družstva do soutěže, dle čl. 28.4 RS.

V případě své neúčasti se vystavují pořádkové pokutě za neplnění si svých povinnosti vůči OFS Prostějov.

Návrh zařazení družstev členského klubu do soutěží a rozdělení soutěží na skupiny bude zveřejněno na Úřední desce webových stránek OFS Prostějov www.ofsprostejov.cz

Zdeněk Vysloužil, sekretář OFS                               Roman Minx, předseda OFS

V příloze ke stažení rozdělení přihlášených mužstev do soutěží SR 2017-2018

FINÁLE STARŠÍCH PŘÍPRAVEK - 18.6. 2017
7. červen 2017

Finálové turnaje starších přípravek znají své obsazení. V neděli 18.6. 2017 se uskuteční Finále A na hřišti FC Ptení. Kvalifikovala se do něj družstva z 1., 2 a některá ze 3. míst základních skupin dle bodových zisků. 

ROZLOSOVÁNÍ A PROPOZICE KE STAŽENÍ VPRAVO V SEKCI ZPRÁVY Z OFS

O poháry a medaile se utkají ale zbývající týmy, pro které OFS připravil Finále B, jehož pořadatelem je Jiskra Brodek u Konice. 

FINÁLE A - kvalifikovaná družstva: Sokol Konice, TJ Horní Štěpánov, TJ Smržice, FC Kostelec na Hané, TJ Haná Nezamyslice, FK Němčice na Hanou, TJ Sokol Určice, FC Kralice na Hané, TJ Sokol Přemyslovice, TJ Haná Prostějov, TJ Sokol Mostkovice. 

FINÁLE B - kvalifikovaná družstva: SK Lipová, SK Protivanov, 1.SK Prostějov, TJ Sokol Brodek u Prostějova, TJ Sokol Otaslavice, TJ Sokol Vrahovice.

Konečné tabulky ke stažení níže

 

OFS Prostějov pořádá fotbalový kemp 2017
20. květen 2017

Termín letního příměstského fotbalového kempu 2017 - pondělí až pátek 14. – 18. srpna 2017

Místo kempu: Sportovní areál TJ Sokol Olšany u Prostějova

Více informací ke stažení v příloze níže

Trenérská online licence Grassroots leader
11. květen 2017

Začínající trenéři mají nového pomocníka - online  trenérskou licenci Grassroots leader.

Fotbalová asociace České republiky si velmi váží Vaší energie, kterou stovky rodičů a nadšenců věnuje práci s našimi nejmenšími fotbalisty. Těmto lidem by FAČR v této nelehké práci ráda podala pomocnou ruku, a proto byl vytvořen a 1. 4. 2017 spuštěn základní stupeň trenérského vzdělání, který je zaměřen především na děti, které s fotbalem začínají, nebo nedávno začaly. Jedná se o kategorie předpřípravek a přípravek, tedy děti zhruba od 5 do 11 let věku.

,,Věříme, že licence Grassroots Leader zasáhne a ovlivní co největší množství lidí, kteří se pohybují kolem malých fotbalistů. Jeho spuštěním bychom rádi docílili co nejširší a hlavně jednotné informovanosti všech, kteří děti trénují. Vše je připraveno v co nejstručnější formě, ale zároveň v souvislostech, které jsou pro správnou výchovu velmi důležité. Nejde jen o organizaci tréninku, ale třeba i to, jak s dětmi mluvit a jak se k nim chovat, nebo jak jejich rodičům pomoci nastavovat správnou životosprávu, co si vzít k pití, jaké mít kopačky a jak dětem komplexně pomáhat." řekl k licenci tvůrce obsahu Antonín Plachý, vedoucí trenérsko-metodického úseku FAČR. ,,Rozhodli jsme se také, že tento certifikát dáme i jako povinou součást kurzů vyšších licencí, bude to vlastně takové domácí večerní samostudium," dodal ještě k využití licence Plachý.

V rámci této online licence naleznete základní tématické celky, které by měl každý začínající trenér znát, a to koučink a pedagogika, herní koncepce, biomedicína a první pomoc, plán tréninku a organizace a jako poslední spolupráce s rodiči a vývoj dítěte. ,,Věříme, že tato první trenérská licence poslouží i k osobnímu rozvoji především mnoha rodičů a pomůže zkvalitnit trenérskou práci u dětí. Licenci navíc bude možné získat z pohodlí domova, protože kompletně probíhá online. Licence bude zcela zdarma, budoucí trenéři a trenérky tak budou muset obětovat pouze přibližně šest až osm hodin času, který si ale mohou rozvrhnout dle svých časových možností, není třeba vše splnit najednou. Licence pak bude platná stejně jako ostatní typy licencí, a to 3 roky, během kterých se mohou uchazeči přihlásit na vyšší licence, případně po 3 letech opět splnit test pro obnovení Grassroots leader certifikátu," doplnil na závěr jeden z tvůrců licence Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR.

Od 1. 7. 2017 budou muset mít alespoň tuto licenci povinně všichni trenéři, kteří působí u týmů mládeže v roli trenérů nebo asistentů.

Licenci je možné získat na adresách leadercertifikat.fotbal.cz a stansetrenerem.fotbal.cz

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN