Olomoucký krajMěsto ProstějovProstějovský VečerníkNadační fond Olomouckého krajského fotbalového svazu

Aktuality

FAČR - Staň se rozhodčím - nábor rozhodčích - elektronická přihláška
12. duben 2017

Není pochyb, že fotbal je nejkrásnější kolektivní hrou a současně i nejmasovějším sportem naší planety. Je to hra jednoduchá, ale přitom nesmírně vzrušující, přinášející lidem kladné i záporné emoce v mimořádných dávkách. Je jedním ze sportů, který smazává hranice mezi státy i rozdíly mezi lidskými rasami. A přitom klade jen minimální nároky na výstroj a vybavení.

Jen v samých začátcích tohoto sportu se utkání odehrávala bez rozhodčích, hráči se prostě mezi sebou nějak dohodli. Velmi záhy ale zjistili, že dohoda mnohdy není možná. Proto od roku 1874, kdy The Football Association v Anglii zavedla institut rozhodčího, dnes každé utkání řídí rozhodčí, od nějž se za všech okolností očekává naprostá objektivita a řízení hry v duchu pravidel. Rozhodčí musí být připraven nejen teoreticky, ale i po fyzické stránce, vždy musí být maximálně koncentrovaný a psychicky odolný.

Funkce rozhodčího ve fotbalu je naprosto nezastupitelná

V současné době je ve FAČR celkem 3732 registrovaných rozhodčích (stav dle databáze Informačního systému FAČR k 27. 1. 2017).

PROČ být rozhodčím?

Stát se rozhodčím je unikátní způsob, jak se účastnit fotbalu a přitom jej plnohodnotně prožívat. 

JEDNODUCHÁ REGISTRACE ZDE

NOMINAČNÍ KEMP U11 a U12
11. duben 2017

V rámci přípravy na turnaj okresních výběrů  U11, U12 v rámci Olomouckého KFS konaného 3. května 2017 v Mohelnici, proběhne nominační trénink

V ÚTERÝ 25.4. 2017 OD 17:00 hod v Olšanech u Prostějova.

Seznam nominovaných:

KATEGORIE U11: Jan Kumstát 2007 (Kostelec), Maxim Mrva (Kostelec), Filip Pekr  (Kostelec), Denis Doležel (Kostelec), Klára Kozáková (Brodek u Prostějova), Denis Komárek (Smržice), Robin Kotlár (Smržice), Tomáš Pán (Čechovice), Marek Šídlo (Čechovice), Šteigl Patrik (Čechovice), Michal Bosák (Němčice), Viktor Burget (Konice), Adam Sosík (Určice), Zapletal (Olšany), Šindler (Olšany), Škoda (Olšany), Uhřík (Olšany).

 KATEGORIE U12: Jakub Looseley, Ondřej Lobodáš, Adam Špangr, Ivan Gábor, Michal Otruba (všichni Olšany u Pv), Adam Komišák (Kostelec na Hané), Radovan Novotný (Němčice nad Hanou), Slavíček Ondřej (Kostelec na Hané) Borovský (Mostkovice), Kaštil (Mostkovice).

 

Kontaktní osoba: Juraj Šulc, předseda KM, TF: 733 171 802

PŘÍPRAVKY ROZLOSOVÁNY
6. duben 2017

Termínová listina a složení skupin jarní části soutěží starší a mladší přípravky dostalo finální podobu. Soutěží starších přípravek se zúčastní 17 družstev, v mladší přípravce bude hrát 21 týmů. 

Model soutěže je obdobný jako na podzim, novinkou je zadávání všech utkání do IS FAČR! Kompletní rozlosování s termíny najdete v IS, ale také je volně ke stažení na webu OFS Prostějov v sekci Zprávy OFS - Zprávy z Komise mládeže. 

Termíny a místa konání jednotlivých turnajů jsou ke stažení i níže v této aktualitě. 

Sekretář OFS Zdeněk Vysloužil

Zimní liga mládeže 2016-2017
5. duben 2017

V zimní pauze uspořádala Komise mládeže OFS Prostějov tradiční seriál halových turnajů pro všechny mládežnické kategorie. Celkově se v halách na Prostějovsku uskutečnilo devět turnajů. V kategorii mladších žáků tři, mladší přípravky a starší přípravky si to rozdaly dvakrát. Po jednom turnaji odehráli dorotenci a starší žáci. Série turnajů se konala za podpory Nadačního fondu na podporu fotbalové mládeže Olomouckého kraje. http://www.kfsol.cz/nadacni-fond/

 

Losovací aktiv přípravek!
27. březen 2017

LOSOVACÍ AKTIV PŘÍPRAVEK – SR 2016/2017

Losovací aktiv soutěží starších a mladších přípravek pro SR 2016/2017 – JARNÍ ČÁST, se koná ve čtvrtek 30. března 2017. 

Místem konání je sál Kulturního domu ve Smržicích. Začátek je stanoven na 16:00 hodin.

Účast zástupců přihlášených klubů je přínosná!

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN