Olomoucký krajMěsto ProstějovProstějovský VečerníkNadační fond Olomouckého krajského fotbalového svazu

Aktuality

Zpráva GS_73_2021/Aktuální informace ohledně sportovní přípravy
18. květen 2021

Vážení,

na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví účinného ode dne 17. května 2021 od 00:00 hod. do odvolání, si vás dovoluji informovat o tom, že podle aktuálních pravidel lze kromě standardní sportovní přípravy (tréninky), která již probíhá, sehrát i tréninkové utkání. Ve všech případech sportovní přípravy je však nutné dodržet sadu pravidel, která z tohoto opatření vyplývají, konkrétně:

 • na vymezeném sportovišti na 1 sportujícího připadá alespoň 15 m2 plochy sportoviště, ve skupinách nejvýše 30 osob,
 • nelze využití vnitřní prostory sportoviště (šatny, sprchy apod.),
 • klub organizující sportovní přípravu vede evidenci osob účastnících se sportovní přípravy pro potřeby případného epidemiologického šetření orgánů ochrany veřejného zdraví, a to v rozsahu identifikace účastníka (jméno, příjmení) a kontaktní údaje účastníka (nejlépe telefonní číslo) a tuto evidenci uchovává po dobu 30 dnů ode dne konání sportovní přípravy,
 • účastník sportovní přípravy, s výjimkou dítěte do 6 let věku, před zahájením sportovní přípravy:
 1. prokáže, že splňuje následující podmínky:
 • osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
 •  osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo
 • osobě byl vystaven certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů, nebo
 • osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní, nebo
 1. se prokáže potvrzením od zaměstnavatele, že absolvoval nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, nebo
 2. doloží čestné prohlášení, resp. čestné prohlášení svého zákonného zástupce, že ve škole nebo školském zařízení absolvoval nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, nebo
 3. podstoupí preventivní antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem,
 4. Klub prokázání podmínek kontroluje a účastníkovi, který nesplní podmínky, neumožní účast na sportovní přípravě.

  

Jan Pauly

generální sekretář

VV FAČR ukončil soutěžní ročník 2020/2021
4. květen 2021

Na základě harmonogramu rozvolňování ze strany státních institucí, byl VV FAČR na svém úterním zasedání dne 4. 5. 2020 nucen schválit ukončení nedohraného soutěžního ročníku 2020/21.

Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát“, říká předseda FAČR Martin Malík.

VV FAČR při svém rozhodování myslel i na to, že po dlouhé herní a tréninkové přestávce není možné realizovat s ohledem na absenci společné přípravy hráčů v klubech restart soutěží bez výrazného rizika zranění hráčů.

„Zdraví hráčů je a vždy bude naší prioritou. Opravdu jsme dnes již v termínu, kdy nejde realizovat harmonogram soutěží od ČFL a MSFL dolů, včetně tolik potřebného tréninkového procesu, který by restartu předcházel. Je to samozřejmě o to smutnější, že jde o druhou sezónu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny“, připomíná generální sekretář FAČR Jan Pauly.

FAČR přesto doufá, že ukončení soutěží, neznamená stále ještě automaticky konec fotbalové sezóny. V tomto duchu je také asociace připravena pomoci klubům s realizací případných turnajů jednotlivých klubů na OFS a KFS spadajících termínově do sezóny 2020/21.

VV FAČR dnes rozhodl také o tom, že v případě pořádání nemistrovských utkání (turnajů), která se budou konat do 30. 6. 2021 a budou řádně schváleny řídícím orgánem soutěže, bude platby za rozhodčí hradit FAČR, tak abychom mohli jako střešní organizace amatérského fotbalu přispět alespoň nějakou měrou k reálnému návratu fotbalu na hřiště a zároveň pomoci přípravě hráčů na novou sezónu,“ dodává předseda FAČR Martin Malík.

Fotbalový kemp Chorvatsko 2021
23. duben 2021

Pro váš tým vám můžeme nabídnout fotbalová soustředění v Chorvatsku.

Sportovní kempy jsou k dispozici podél pobřeží Jaderského moře: Poreč, Pula, Novigrad, Rijeka, Opatija, Split a další města.

Můžeme nabídnout:

- ubytování v hotelu a hostelu - od 35 Eur na osobu / den

- fotbalová hřiště

- autobusové převody

- přátelské hry s místními kluby

 

https://www.sportscroatia.com/fotbal

Na léto 2021 je opět možné přijet vlakem přímou linkou Regiojet Česká republika - Chorvatsko.

 

Pro více informací nás prosím kontaktujte.

s pozdravem

 

Damir Holek

Stručni suradnik | Destination Manager - Incoming department

Trg Žabica 1. | 51 000 Rijeka | Croatia

Zažij EURO s Petrem Čechem
23. duben 2021

Zdravím všechny fotbalové nadšence, 

přeji vám pokud možno příjemné dubnové dny a především pak co nejrychlejší návrat k fotbalovým tréninkům, soutěžím a obecně pak sportovní radosti.

Jsem rád, že jednu z možností, jak si připomenout fotbalové nadšení a napětí ze hry, vám mohu představit i já ve spolupráci s automobilkou Volkswagen. Společně jsme spustili webové stránky www.volkswagen.cz/zazijeuro, kde můžete soutěžit o množství fantastických fotbalových cen v čele se vstupenkami na nejatraktivnější zápasy evropského šampionátu, mnou podepsané rukavice nebo kopačky výjimečných fotbalových osobností Česka. 

Hlavní cena je pak stejně speciální jako EURO samotné. Jedna z dívek nebo jeden chlapec ve věku od 10 do 14 let se zúčastní v Londýně duelu domácích reprezentantů s českým týmem, ponese míč na slavnostní výkop a společně se svým doprovodem bude mým hostem při soukromé večeři. 

Těší mě představa nadšených dětských očí, které budou hltat zápasový ruch slavného stadionu ve Wembley. A těší mě množství dalších nadšených fotbalových fanoušků bez rozdílu věku, kteří si užijí další benefity a výhry projektu ZAŽIJ EURO. 

Budu rád, pokud tento text s prosbou o zapojení do soutěže přepošlete na kluby ve vašem okrese. Stejně tak budu rád, pokud na svých sociálních sítích budete sdílet přiložený status automobilky Volkswagen jakožto pořadatele projektu (k nalezení zde: https://fb.watch/4_gh1PNky9/) nebo vytvoříte vlastní příspěvek s použitím fotografií nebo grafiky přiložené v příloze. Do textu příspěvku prosím o označení mého oficiálního profilu (@PetrCech) a zmínku o webových stránkách, které jsou uvedeny výše.

Děkuji vám za vaši pozornost i vstřícnost. Zároveň vám přeji hodně zdraví. Hodně radosti. A tedy také hodně fotbalu!

Petr Čech

Otevření sportovišť - úprava
14. duben 2021

Vážení,

 navazuji na zprávy z předchozího týdne ve věci otevření sportovišť. Z dostupných zdrojů a mediálních výstupů představitelů Vlády si vás dovoluji informovat, že v rámci aktuálního vývoje si ve změti vládních opatření lze vybrat ta, která umožňuji využití venkovních hřišť tak, že:

 

 1. trénovat lze pouze ve dvojicích,
 2. dvojic může být nanejvýš 6 (celkem tedy 12 osob),
 3. dvojice musí dodržovat rozestupy alespoň 10 metrů,
 4. není nutné používat roušky ani respirátory,
 5. vnitřní prostory (šatny, sprchy atd.) jsou uzavřeny.

 

Na jednu stranu doufám, že vás budu moci v dohledné době informovat o dalším rozvolnění, pro zachování (zejména toho duševního) zdraví se mi chce věřit, že to nebude třeba ještě dnes dopoledne.

 

Přeji všem úspěšný návrat na hřiště.

 

JUDr. Jan Pauly

generální sekretář

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN